Logo

Domniemanie niewinności - praktyczne wykorzystanie Legalisa w pracy prawnika

Data

Czwartek, 10 kwietnia 2025

Czas

10:00 Europe/Warsaw

Zobacz w mojej strefie czasowej
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Pola wymagane
Jeśli już zarejestrowałaś/łeś się na to spotkanie, a nie otrzymałaś/łeś maila z potwierdzeniem, kliknij tutaj!
Adres email jest niepoprawny. Sprawdź dokładnie adres e-mail.

Wiadomość email zawierająca informacje na temat logowania do pokoju została wysłana na wskazany adres.

Test konfiguracji systemu. Kliknij tutaj!

Paweł Łopatka

Specjalista ds. szkoleń i wdrożeń. Posiada ponad 19-letnie doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu obsługi produktów elektronicznych Wydawnictwa C.H.Beck, m.in. Systemu Informacji Prawnej Legalis oraz oprogramowania do zarządzania kancelarią prawną - System Iuscase. Prowadzi szkolenia stacjonarne, zdalne za pomocą aplikacji MS Teams i ClickMeeting oraz cykl webinarów z najlepszych strategii wykorzystania Systemu Legalis w pracy prawników. Ponadto realizuje warsztaty dotyczące optymalnego posługiwania się MS Excel w urzędach i firmach.

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowego Studium Informatyki oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku technologia informacyjna. Trener i egzaminator European Computer Competence Certificate.

Plan wydarzenia

Zapraszamy do udziału w szkoleniu dotyczącym wykorzystania systemu informacji prawnej Legalis w analizowaniu zasady domniemania niewinności. Podczas spotkania omówimy odpowiednie przepisy Konstytucji, Kodeksu Postępowania Karnego i Ordynacji Podatkowej oraz orzecznictwo wraz z jego opracowaniami, komentarze, monografie i artykuły ze specjalistycznych czasopism prawniczych.

W trakcie szkolenia skupimy się na paremiach: in dubio pro reo oraz in dubio pro tributario, które mają kluczowe znaczenie przy analizie przypadków związanych z domniemaniem niewinności.

Dzięki naszemu szkoleniu będzie można poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi Legalisa w kontekście analizy zagadnień związanych z domniemaniem niewinności, co może okazać się niezwykle pomocne w codziennej praktyce zawodowej.

Na szkoleniu skupimy się na następujących aspektach pracy z Legalisem:

  • wyszukiwanie poszczególnych pojęć – analiza wyników – zobaczymy w jaki sposób Legalis prezentuje wyniki wyszukiwania
  • praca z powiązanymi aktami prawnymi – Konstytucja RP art. 42, KPK art. 5, Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności art. 6, Ustawa o policji art. 135g, Ustawa o SOP art. 231, Ordynacja Podatkowa ze szczególnym uwzględnieniem interpretacji ogólnej Ministra Finansów sygn. PK4.8022.44.2015
  • praca z komentarzami, monografiami i czasopismami w kontekście domniemania winy w prawie karnym materialnym a procesowym domniemaniu niewinności
  • praca z orzeczeniami i ich opracowaniami – skupimy się na porównaniu poglądów judykatury na zagadnieniu zakres stosowania zasady in dubio pro tributario w sprawach podatkowych,przeanalizujemy także tok instancyjny wybranych orzeczeń
  • dodatkowe opracowania – analizy, n.ius – tutaj zaakcentujemy kwestię dowodów z kontroli operacyjnej a także skargi na przewlekłość postępowania w kontekście zasady domniemania niewinności
  • zastosowanie dodatkowych funkcjonalności – ulubione, subskrybowane


Informacje organizacyjne.


Po rejestracji na wybrane wydarzenie otrzymacie Państwo wiadomość e-mail zawierającą spersonalizowany link dostępu, szczegółowy plan oraz instrukcję dołączenia do spotkania. Prześlemy również dwa przypomnienia o szkoleniu - na 24h oraz na 1h przed jego terminem.

Przy logowaniu na webinary rekomendujemy korzystanie z przeglądarek internetowych: Chrome, Firefox, Edge oraz Safari. UWAGA! W przypadku Internet Explorera mogą występować problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem. Prosimy również o sprawdzenie stabilności łącza internetowego.

Wszystkie wydarzenia prezentowane poniżej są bezpłatne dla abonentów Systemu Legalis.


Jeśli potrzebujesz pomocy: 
  • Zadzwoń pod numer telefonu: 22 311 22 22
  • Napisz na adres e-mail: webinaria@beck.pl